Zawody w celności lądowania

Lotnisko Kąkolewo, 17.10.2020

Dnia 17.10.2020 odbyły się XVIII Poznańskie Szybowcowe Zawody w Celności Lądowania. Zawody po raz pierwszy zostały przeprowadzone na lotnisku w Kąkolewie. Wzięli w nich udział zarówno członkowie Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej jak i Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej.

Zadaniem uczestników było wylądowanie jak najbliżej linii ułożonej w poprzek pasa startowego. Na wynik składała się odległość pomiędzy głównym kołem podwozia, a wyznaczoną linią. Każdy zawodnik miał do wykonania dwa loty, których suma odległości liczyła się do ogólnej klasyfikacji. Loty odbywały się za wyciągarką na szybowcu Puchacz. Ze względów bezpieczeństwa, w każdym locie, oprócz pilota, w kabinie znajdował się również instruktor.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że aż dwóch zawodników AKL stanęło na podium! Pierwsze miejsce zajął Sebastian Jurga (z wynikiem 9,80 m), a na trzecim miejscu uplasował się Michał Wierzyk.